مختار راد

مشاوره بازاریابی B2B در اهواز

مشاوره مدیریت استراتژیک صنعت پخش

تحقیقات بازار و تدوین مارکتینگ پلن

تیمسازی و طراحی سیستم فروش

مختار راد

مشاوره بازاریابی B2B در اهواز

مشاوره مدیریت استراتژیک صنعت پخش

تحقیقات بازار و تدوین مارکتینگ پلن

تیمسازی و طراحی سیستم فروش

تنیدگی دات آی آر

نوروز ۱۳۹۸

۱۳۹۸-۰۱-۰۱ چشم انداز
نوروز ۱۳۹۸

امروز ، نوروز بود و ما سرحال. نه از وفای روزگار که از ثمره تلاش. امیدوار نیستیم که زمانه تغییر کند اما ما راز و رمز تغییر را فهمیدیم. ما خود مبدا تغییر شدیم و خود تغییر کردیم. تغییر ما انقدر بزرگ و شگرف نبود که دنیا را بتکاند اما خودمان را تکاند لااقل! از هر چه بگذریم سخن از تغییر بگذشتنی نیست. زمانی مدیری به من گفت که سخت ترین کار دنیا تغییر است. آن موقع چیزی برداشت کردم و این موقع چیزی دگر در میابم. و حالا خودم همین حرف را به دوستانی میزنم که یا باید تغییر کنند یا زیر زبری سوهان روزگار صیقل یابند. سعدی میگفت قدیما که:

گر من سخن درشت نگویم تو نشنوی    بی جهد از آیینه نبرد زنگ صیقلی

به هر حال سخن درشتی بالاتر از تجربه نیست و آنکس که نگاه درستی به تجربه های پشت سر گذاشته اش نداشته باشد، نگاه درستی هم به آینده نخواهد داشت. من که اهل درشت گویی نیستیم اما گاهی تلخ کلامی میکنم. ای دوست ، زهر کلام من را کمی تحمل کن که تلخی دوست به از تلخی روزگار است. نیست؟

یکی از سختی های مشاوره، همین است که باید نگرش کسی را نسبت به موضوعی تغییر دهی. و این همان است که باعث شد من سعی کنم تا نرم کلام تر و صبورتر باشم. اما هنوز هم در اینکه بخواهم مشاور باشم مردّدم. اما میدانم و معتقدم اگر با فرهنگ و فضایی روبرو هستیم که مطلوب ما نیست، و نتایج خوبی  برای روزگارمان نیاورده است، جز با مشاوره و تغییر نگاه نمی توان آن را حل نمود. حرف آخر : فضای کسب و کار ، به شدت نیازمند مشاوره است و این یک ارزش آفرینی مهم برای مردمان این سرزمین است که نیازمندند بهبود را تجربه کنند. بهبودی که برای آن دیگر نباید منتظر دولت و حکومت بود.

امسال یک محصول تازه در تیم مشاوره مان داریم که ماحصل تجربه های دوسال گذشته من و مطالعات سالیان گذشته هم تیمی ام است. محصولی که احتمالا در صنعت مشاوره کشور unique و منحصر بفرد است. تازه اینکه ده روز قبل از تحویل سال، اولین فروش موفقیت آمیزش را هم به ثمر رساندیم و در حال کار روی تکامل محصول هستیم. 

امسال برای ما سال خوبی خواهد بود. سالی که سختی ها برایمان ثمر می آورند و از ریشه های قوی و عمیقی که با دانش و تلاش کاشتیم، تنه ای نیرومند و موثر نمایان شود. امسال سال ثمر است. سال نتیجه. 

 

۲ دیدگاه
  • مصطفی ۱۳:۰۸ ۱۳۹۸-۰۱-۰۳ پاسخ

    سلام آقای راد. امیدوارم سال شما هم پر رونق و پر از موفقیت باشه. سال نو مبارک. عذرخواهی میکنم اگر نتونستم تلفنی حضورتون سال نو رو تبریک عرض کنم.

    • مختار راد ۱۷:۰۱ ۱۳۹۸-۰۱-۰۳ پاسخ

      خواهش میکنم آقای مهندس. لطف فرمودید. آرزو میکنم و مطمئن هستم که در صنعت تخصصی خودتون، به زودی به عنوان یک الگوی موفقیت بدل خواهید شد. نیت درست و بلندبینی شما ستودنی است. سال نوی شما هم پر از موفقیت در مقابل چالش های تولید باد.

درج دیدگاه